22 316 läst · 107 svar
22k läst
107 svar
lysrörsarmaturer garage
Ersätter gamla lysrörsarmaturer med liknande och där jag vill ha det lite snyggare blir det LED-plafonder, fyrkantig ellet rektangulär. Tvättstuga med kombinerad bastu/relax/dusch har fått en plafond med tre ljustyper och även dimbar.
M
Markarbetaren
Medlem
· Halland
· 4 370 inlägg
Markarbetaren
Medlem
- Halland
- 4 370 inlägg
Har du någon plafond du kan rekomendera? Jag satte upp 2st Nedis https://www.kjell.com/se/produkter/...r/nedis-taklampa-rgb-med-wi-fi-1820-lm-p65244 men den ena ville bara vara med ett halvår. Orkar inte reklamera, köper hellre nån bättre kvalisort.A AndersS skrev:
M
Markarbetaren
Medlem
· Halland
· 4 370 inlägg
Markarbetaren
Medlem
- Halland
- 4 370 inlägg
Jag tyckte dem var väldigt lätta att montera..enligt elektrikern.Mikael_L skrev:
Klipsen som håller armaturerna verkar väldigt smidiga att skruva dit med en skruv i varje och sedan bara klicka armaturen på plats.Mikael_L skrev:
Min fru kallar mig för mr Overkill i allt jag gör. Mitt garage är typiskt 70-talisch, drygt 5x3m och jag satte upp 8st armaturer. 40.000 lm på drygt 15m2 gör att jag som 50-plussare ser vad jag grejar med😂
Klicka här för att svara
Produkter som diskuteras i tråden